Close

Dlaczego warto zlecić pranie dywanu profesjonalnej firmie?

  • Home
  • Blog
  • Dlaczego warto zlecić pranie dywanu profesjonalnej firmie?

Zastanawiasz się, czy pranie dywanów w domu to dobry pomysł? Czy i kiedy takie rozwiązanie się sprawdzi, a kiedy i dlaczego warto powierzyć dywan profesjonalistom? Skorzystaj z naszych porad i podejmij najkorzystniejszą decyzję!

Sprawdź również: Jakie są domowe sposoby czyszczenia dywanów?
Przeczytaj: Jak odświeżyć dywan, aby wyglądał jak nowy?

Jakie są zalety regularnego prania dywanów?

Regularne odświeżanie i bieżące usuwanie plam z dywanów, jest niezwykle ważne, gdyż zanieczyszczenia, które utrwalą się, bywają bardzo trudne do usunięcia. Systematyczne pranie dywanów pozwoli zadbać o estetykę wnętrza. Chyba każdy marzy o wysprzątanym domu lub mieszkaniu, którego czystość wzbudza zachwyt i sprawia, że z przyjemnością w nim się przebywa. Czysty dywan oznacza również higieniczne warunki życia.

Dywany są miejscem, gdzie gromadzi się sporo kurzu, brudu, roztoczy i innych alergenów, które mogą prowadzić do uciążliwych problemów zdrowotnych. Ich cykliczne pranie pomaga w usuwaniu tych szkodliwych mikroorganizmów, pyłu, cząsteczek zanieczyszczeń, poprawiając jakość powietrza w domu i zapewniając zdrowsze środowisko.

Wady i zalety prania w domu

Jeśli przydarzy Ci się zaplamić dywan, najlepiej jak najszybciej wywabić plamę. Przydają się do tego specjalistyczne środki, które bez problemu można dostać w sklepach oferujących chemię domową. Odplamiacz do dywanów pomoże usunąć plamy m.in. z kawy, herbaty, czerwonego wina, zabrudzenia po zwierzętach, a także zniwelować nieprzyjemny zapach. Plamę należy spryskać lub rozprowadzić preparat na jej powierzchni za pomocą gąbki, po czym środek trzeba ostrożnie wmasować w zabrudzoną powierzchnię. Oczywiście zawsze trzeba ściśle trzymać się instrukcji podanej przez producenta na opakowaniu.

Nie brakuje też zwolenników czyszczenia dywanów przy zastosowaniu ekologicznych preparatów dostępnych w domu, jak choćby soda oczyszczona czy ocet. Takie sposoby usuwania plam są stosunkowo tanie i możliwe do zastosowania niemal niezwłocznie. Bywa, że potrafią uratować sytuację, np. tuż przed wizytą gości. Jednak czyszczenie dywanów w domu ma też swoje słabe strony. Nigdy nie będzie tak skuteczne jak profesjonalne pranie dywanów, ponieważ w warunkach domowych nie dysponujemy tak specjalistycznym sprzętem i detergentami.

Poza tym, o ile sprawdzi się do miejscowego usuwania plam, to już w przypadku, gdy zależy nam na starannym i dogłębnym oczyszczeniu całej powierzchni dywanu, będzie to bardzo czasochłonne. A jeśli pranie przeprowadzimy nieumiejętnie i dywan będzie nadmiernie i długotrwale zawilgocony, może pojawić się na nim pleśń i przykra woń.

Dlaczego warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?

Jeśli chcesz, by Twój dywan został gruntownie i bezpiecznie odświeżony, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie go do pralni. Zlecenie prania dywanu profesjonalnej firmie to szereg korzyści. Przede wszystkim najwyższy poziom skuteczności. Pralnia dysponuje specjalistycznym sprzętem i środkami czyszczącymi, które pozwalają na bardzo dokładne i skuteczne usunięcie zabrudzeń. Dogłębnie oczyszczony dywan będzie prezentował się bardzo estetycznie i zapewni zdrowsze środowisko w domu, pozbawione bakterii, roztoczy i innych alergenów. Nie ryzykujesz też uszkodzenia dywanu.

Wejdź na: Ile kosztuje pranie dywanu?

Eksperci wiedzą, jakie techniki i detergenty można zastosować do konkretnego rodzaju dywanu. Jeśli nie masz takiej wiedzy, możesz swój dywan zniszczyć, np. odbarwić. Skorzystanie z fachowych usług to również spora oszczędność czasu i wysiłku fizycznego, które możesz przeznaczyć na inne zajęcia. Minus tego rozwiązania jest jednak taki, że dywan trzeba do pralni dostarczyć, co z pewnością dla większości osób nie jest zbyt wygodne. Chyba że skorzystasz z usług pralni, która zapewnia odbiór i dostarczenie dywanu pod wskazany adres po czyszczeniu, wtedy możesz tej niedogodności uniknąć.

A może odkurzacz piorący?

Czy jest jakieś skuteczne rozwiązanie, gdy chcesz jednak wyprać dywan lub wykładzinę samodzielnie? Z pomocą przychodzi możliwość wynajmu odkurzacza piorącego – urządzenie, które łączy dwie funkcje: odkurzania i prania. W przypadku lekkich zabrudzeń odkurzacze piorące mogą być w zupełności wystarczające do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Sprawdzą się szczególnie w domach, w których mieszkają alergicy i małe dzieci bawiące się na podłodze. Są skuteczniejsze niż zwykłe odkurzacze do odkurzania na sucho. Choć nie dadzą takiego efektu jak pranie dywanu metodą na wskroś w pralni, to jednak między jednym a drugim praniem w kąpieli wodnej pozwolą utrzymać w domu higieniczne warunki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *